O nás

Jsme nezávislé družstevní nakladatelství, jehož cílem je přinášet do veřejné debaty alternativní vize, teorie a nápady. Naší prioritou je propojovat mezi sebou různé obory od ekonomie a sociologie až po filosofii či politologii s vědomím, že žádná izolovaná věda není schopná dostatečně zohledňovat výzvy společnosti a limity životního prostředí.

Čtením svět nezměníš,
ale svůj pohled na něj určitě.

Vize

Chceme žít ve světě, kde hodnotu člověka neurčuje výše jeho majetku nebo zůstatek bankovního účtu, ale jeho schopnosti, talent a sny. Dělá nám radost rozvíjet naše společenství, posilovat komunitu založenou na solidaritě, důvěře a pochopení. Rádi společně tvoříme a učíme se novým věcem, těší nás dobře odvedená práce rozvíjející intelekt i estetické cítění.

Proč družstvo?

Družstevní hnutí v českých zemích vzniklo v reakci na zvyšující se ekonomický tlak kapitalismu, který způsoboval prohlubování sociálních nerovností. Ať už šlo o družstva spotřební či výrobní, jednotlivci se svépomocně organizovali a zakládali první spolky založené na solidaritě a rovnosti. Napříč kontinenty jde dodnes o živý podnikatelský model umožňující klást zájmy lidí před maximalizací zisku. Více o družstevních principech se můžete dozvědet zde.

Další informace

Fakturační údaje:
Družstevní nakladatelství IDEA
Komunardů 1608/20
170 00 Praha 7
č.ú.: 1511117002/5500
IČ: 082 18 102

Obchodní podmínky
Ochrana osobních údajů