Autoři

Kolektiv autorů

Apolena Rychlíková, Lukáš Likavčan, Josef Patočka, Šárka Homfray, Jaroslav Fiala, Klára Vlasáková, Eliška Černá, Růžena Dunková, Eva Lehotská, Václav Walach, Petr Kupka, Jan Bittner, Marie Heřmanová, Tereza Virtová, Martin Vrba, Johana Kotišová, Matěj Schneider, Fatima Rahimi, Jakub Ort, Pavel Sterec, Alžběta Bačíková, Tereza Stejskalová, Petr Bittner, Gaby Khazalová, RFK, Lydie Franka Bartošová, Monika Horáková, Marie Jílková, Anna Kárníková, Bára Bažantová, Matěj Metelec, Kateřina Smejkalová, Lukáš Senft

Kate Raworth

Kate Raworth se jako ekonomka věnuje zkoumání ekonomického myšlení potřebného k řešení sociálních a environmentálních problémů 21. století. Vyučuje na Institutu environmentálních změn na Oxfordské univerzitě, na kterém působí jako seniorní externí výzkumná pracovnice. Spolupracuje také s Cambridgeským institutem pro vedení v oblasti udržitelnosti a vyučuje předmět nazvaný Přechodová ekonomie na Schumacher College. Její mezinárodně známý koncept ekonomie koblihy si získal velkou pozornost mezi těmi, kteří se věnují ekonomii udržitelnosti, pokrokovými podnikateli a podnikatelkami a politickými aktivisty a aktivistkami, jeho základní myšlenky prezentovala publiku na různých fórech, od Valného shromáždění OSN až po členy hnutí Occupy.

Katrine Marçal

Katrine Marçal je autorkou současně nejprodávanější knihy o ženách a inovacích. Její prvotina Kdo vaří ekonomům? byla přeložena do více než 20 jazyků a spisovatelka Margaret Atwood ji označila za „chytrou, vtipnou a čtivou knihu o ženách, ekonomii a penězích”. Britský deník The Guardian knihu zahrnul na svůj seznam nejvýznamnějších knih roku 2015, jeho autorka se v témže roce ocitla na seznamu 100 vlivných a inspirativních žen, který sestavuje televizní kanál BBC.

Cory Silverberg a Fiona Smyth

Cory Silverberg: Narodil se v 70. letech rodině věnující se knihovnictví a sexuální terapii. Cory se v dospělosti stal autorem, sexuálním pedagogem a queer osobností, která se hodně usmívá, když mluví. Fiona Smyth: Grafička, jejíž komiksy se objevují v časopisech Vice, Exclaim! a v jejím pionýrském devadesátkovém Nocturnal Emissions ze série Vortex.