O nás

Jsme nezávislé družstevní nakladatelství, jehož cílem je přinášet do veřejné debaty alternativní vize, teorie a nápady. Naší prioritou je propojovat mezi sebou různé obory od ekonomie a sociologie až po filosofii či politologii s vědomím, že žádná izolovaná věda není schopná dostatečně zohledňovat výzvy společnosti a limity životního prostředí.

Vize

Chceme žít ve světě, kde hodnotu člověka neurčuje výše jeho majetku nebo zůstatek bankovního účtu, ale jeho schopnosti, talent a sny. Dělá nám radost rozvíjet naše společenství, posilovat komunitu založenou na solidaritě, důvěře a pochopení. Rádi společně tvoříme a učíme se novým věcem, těší nás dobře odvedená práce rozvíjející intelekt i estetické cítění.

Proč družstvo?

Družstevní hnutí v českých zemích vzniklo v reakci na zvyšující se ekonomický tlak kapitalismu, který způsoboval prohlubování sociálních nerovností. Ať už šlo o družstva spotřební či výrobní, jednotlivci se svépomocně organizovali a zakládali první spolky založené na solidaritě a rovnosti. Napříč kontinenty jde dodnes o živý podnikatelský model umožňující klást zájmy lidí před maximalizací zisku. Více o družstevních principech se můžete dozvědět zde.

Čtením svět nezměníš,
ale svůj pohled na něj určitě.

Důležité informace
Obchodní podmínky
Pro autory
GDPR

Družstevní nakladatelství IDEA
Komunardů 1608/20
170 00 Praha 7
č.ú.: 1511117002/5500
IČ: 082 18 102